Blog /

Şehit Murat Namdar Ortaokulu

Twitter Facebook Google+
05 Dec 2017

Yarını Kodlayanlar Şehit Murat Namdar Ortaokulu Scratch ve mBot Eğitimi

Bozyazı Şehit Murat Namdar Ortaokulu

“Bozyazı Şehit Murat Namdar Ortaokulu”

Bozyazı, Türkiye’nin güney ucunda Torosların eteğine kurulmuş küçük ve tipik bir Akdeniz ilçesidir. Şehit Murat Namdar Ortaokulu bu şirin ilçenin merkezinde yer almaktadır. Şehit Murat Namdar Ortaokulu adını ise Bozyazılı olan ve Astsubay olarak görev yapan Murat Namdar’dan almıştır. Murat Namdar 1995 yılında Erzincan yolunda PKK’lı teröristlerce şehit edilmiştir..

“Yarını Kodlayanlar”

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için bir araya geldi. “Yarını Kodlayanlar” projesindeki eğitimler sayesinde çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını öğreniyor.

Bende kendim adıma Habitat Derneği’nin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Yarını Kodlayanlar eğitmeni olarak üzerime düşeni yapıyorum. Toplamda iki gün süren, 7-14 yaş arası 130 öğrencinin katıldığı bu eğitimi arkadaşım Buğrahan Namdar’ın babası Şehit Murat Namdar anısına yaptırılan ortaokulda gerçekleştirdik. Scratch ve mBot eğitimlerinden önce, temel algoritma konusunu anlattık ve küçük örneklerle pekiştirdik.

Öğrencilerin istekliliği ve heyecanı gözlerinden okunuyordu. Amacımız yeni nesile bir şekilde “kendin yap” kültürünü aşılamak ve genç nesillerin hayatına dokunmak. Bugün küçük başlayan işler ilerde sonuçları ile gurur duyacağımız büyük işlere dönüşebilir. Bunun bilincindeyiz, ve kendi adımıza bir şekilde fayda sağlamaya çalışıyoruz. İnanıyorum ki karşılığını şüphesiz alacağız. Miniklerimizin gözlerinden öpüyorum..

Şehit Murat Namdar Ortaokulu Scratch ve mBot Eğitimi

Twitter Facebook Google+